O galerii

Děláme výstavy – představujeme a diskutujeme aktuální formy a témata hýbající současným mladým designem a uměním. Jsme komunitní prostor pro všechny bez rozdílů a tvoříme rozmanitý inkluzivní doprovodný program. Jsme místem pro vzdělávání, inspiraci a lidskost, pro studující i širokou veřejnost. Nebojíme se otevírat důležité diskuze a přinášet nové úhly pohledu. Jsme integrální součást Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jsme součástí mezinárodní komunity.

Previous
Previous

Tým

Galerie G18 funguje díky sehranému týmu, který zahrnuje manažerku, produkční, externí PR manažerku a externí grafičku. O kvalitu programu dbá galerijní rada, která schvaluje výstavní plán a dohlíží na odbornou a uměleckou úroveň. 

Galerijní rada

Galerijní rada G18 schvaluje výstavní projekty a doprovodné programy, dohlíží na strategické cíle galerie a zajišťuje odborné a umělecké standardy. Skládá se z vedoucích ateliérů, děkana FMK, odborných externistů a studentů FMK UTB. Výběr projektů probíhá každoročně v květnu a říjnu s důrazem na kvalitu a vyváženou prezentaci studentů či pedagogů, partnerských projektů, kurátorských konceptů a etablovaných umělců z tuzemska i zahraničí.

Galerijní rada (2025–2027)

Historie galerie

Univerzitní galerie G18 byla založena v roce 2018 a je výstavní platformou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, jejíž prostory navrhla architektka a významná zlínská rodačka Eva Jiřičná. 

Galerie G18 za dobu své činnosti představila řadu výstavních projektů orientovaných na současné trendy a tendence formující aktuální design doplněných o diskuze s odborníky, přednášky, workshopy, animace a dílny tak, aby byla galerie schopna postihnout téma i mimo možnosti formy výstavy a zprostředkovat jej různorodým cílovým skupinám. Svou činnost rozvíjí ve spolupráci s jednotlivými ateliéry FMK UTB, zejména Kabinetem teoretických studií a ateliérem Arts Management.

Naše hodnoty

Diverzita a respekt

Galerie oceňuje a respektuje kulturní a sociální rozmanitost, upřednostňuje vytváření prostředí, kde se všichni cítí vítaní a ocenění bez ohledu na své pozadí, identitu, věk, schopnosti nebo přesvědčení. 

Přístupnost

Galerie klade důraz na přístupnost fyzického prostoru pro všechny návštěvníky, včetně těch se zdravotním postižením, to zahrnuje například bezbariérové vchody, dostatečné osvětlení a vedení návštěvníků se speciálními potřebami.

Inkluzivní vzdělání

Galerie usiluje o vytvoření vzdělávacího prostředí, které je přístupné pro různé věkové skupiny a úrovně znalostí, programy vzdělávání jsou navrženy tak, aby oslovily různé skupiny lidí a zlepšily kulturní povědomí.

Reprezentace a perspektiva

Galerie usiluje o reprezentaci různých kultur, hlasů a perspektiv, což zahrnuje zahrnutí děl umění a výstav, které reflektují různé sociální a etnické skupiny, podporuje umělce s různými uměleckými přístupy 

Otevřený dialog

Galerie podporují otevřený dialog a diskusi o různých tématech, poskytují prostor pro setkávání a výměnu názorů, což podporuje porozumění a vzájemnou toleranci 

Sociální odpovědnost

Galerie se zapojuje do komunity a poskytuje programy a aktivity, které mohou mít pozitivní dopad na místní společnost.

Inovace

Snažíme se hledat inovativní způsoby, jak oslovit různé skupiny návštěvníků a zajistit, aby byly výstavy a programy zajímavé a přínosné pro všechny, sbíráme zpětnou vazbu, sledujeme trendcasty a máme vlastní výzkumy na evaluaci a efektivní práci se zpětnou vazbou.

Otevřenost a komunikace

naše kroky a činnost jsou plně transparentní a snadno srozumitelné pro všechny, aktivně vyhledáváme zpětnou vazbu od našich návštěvníků a komunity